Sestdien Ironman triatlona Pasaules Čempionāts

Sestdienas vakarā, 19:30 pēc Latvijas laika (6:30 pēc vietējā laika), Havaju salās ASV tiks dots starts Ironman triatlona Pasaules Čempionāta sacensībām.

Sagaidāms, ka šogad sacensības būs īpaši interesantas, jo dalībnieku vidū abi pēdējo 5 gadu čempioni, austrālieši Chris McCormak un Craig Alexander, kā arī vēl vismaz padsmit citi sportisti, kas var cīnīties par Ironman Pasaules čempiona titulu.

Sacensību tiešraidi būs iespējams vērot internetā live.ironman.com mājas lapā.

Lasot un skatoties pirms sacensību intervijas ar sportistiem, šķiet, ka šogad gaidāma ļoti interesanta cīņa, īpaši riteņbaukšana. Tā kā šogad vairs nestartē Ironman ātrākais riteņbraucējs, Chris Lieto (ASV), ir daudz spekulāciju par to, kurš uzņemsies bēdzēja lomu velo etapā.

Tiek spekulēts, ka lielu lomu pērnā gada 3.vietas ieguvēja un aizpērn 2.vietas ieguvēja Andreas Raelert sniegumā varētu spēlēt viņa brāļa Michael Raelert dalība sacensībās, jo vecākais brālis Michael varētu uzņemties tempa turētāja lomu riteņbraukšanā.

Tāpat tiek spriests, ka no lēnākajiem peldētājiem varētu varētu formēties ļoti ātra riteņbraucēju brigāde, kas strādajot kopā varētu noķert ātros peldētājus. Starp šiem spēcīgajiem braucējiem arī Ironman 70.3 ši gada Pasaules Čempions, vācietis Sebastian Kienle.

Daudz spekulāciju arī par 2010.gada čempiona McCormak strateģiu šogad, jo pērn un šogad mēģinot kvalificēties Olimpiskajām spēlēm, McCormak ievērojami ātrāk skrien, bet kļuvis nedaudz vājāks riteņbraukšanā.

Pretendentu uz čempiona titulu ir daudz – Chris McCormak, Craig Alexander, Pete Jacobs, Andreas Raelert,  Dirk Bockel, Marino Van Hoenacker u.c.

Ironman PČ sacensību tiešraidi sestdien var vērot internetā – live.ironman.com mājas lapā. Ironman.lv komanda jau trešo gadu PČ skatīsies kopā kuplā skaitā un ik pa brīdim ziņosim par notikumiem mūsu Twitter un Facebook lapās.

Ieskatam, iesakām paskatīties sportistu pirmsstarta intervijas sporta portālos. Lūk dažas saites uz triatlona portālu PČ rubrikām: