Sierra Nevada: Rinalda stāsts par 20km garo kalnu pārgājienu

Nesen jau rakstījām par Romāna un Rinalda piedzīvojumiem Sierra Nevada augstkalnes treniņu centrā. Šodien piedāvājam izlasīt Rinaldasagatavoto stāstu par 20km garo kalnu pārgājienu.


Vakar iepazinu, cik dažāds var būt izturības treniņš. 20km „pastaiga” pa kalniem izvērtās daudz smagāka, nekā iepriekš biju domājis. Nenovērtēju ne skābekļa trūkumu, ne stāvās nogāzes, kurās pārvietojāmies ar ātrumu ~2 km/h :-)

Sierra Nevada (Spānija) augstkalnes treniņcentrs atrodas 2320m virs jūras līmeņa un ir ideāla vieta „bāzes” treniņiem: 50m baseins, vairākas sporta zāles, trenažieru zāle, 400m stadions, slēgtā manēža, dzīvošana, ēdināšana – viss vienā lielā kompleksā. Nekur nav jābraukā, nekādi apkārtējie apstākļi netraucē sportam. Var nosaukt par īstu „sportistu fermu” labāko rezultātu sasniegšanai.  Aprakstu pirmajiem iespaidiem lasiet Ironman.lv lapā.

Pirmo dienu mērķis ir pielāgošanās augstkalnes apstākļiem (samazinātais skābekļa apjoms un spiediens, sausais gaiss), turpinot treniņus zemā intensitātē. Peldu 2 reizes dienā, trenēju skriešanas specifiku – pēda, darbs stadionā, manēža, lecieni, trenažieru zāle. Kopumā treniņi aizņem 5-6h dienā.

Mērķis šo 3 nedēļu laikā ir kļūt spēcīgākam un izturīgākam un ielikt fundamentus nākošajam treniņu ciklam un pirmajiem sezonas startiem.

Staigāšana kalnos, pacelšanās līdz 3000m virs jūras ietilpst vispārējās sagatavotības programmā. Šādu „pastaigu” kopā ar Romānu veicām vakar, un sekas jūtam vēl šodien – smagāks pārbaudījums, nekā sākotnēji šķiet.

GOPR0305_cels-1024x768(1)

Izplānotais un veiktais maršruts. Kopumā 20km. Lai neapmaldītos, turējāmies pie slēpošanas trases sētas.

?????????????

Mums šķita, ka tālumā var redzēt jūru – teorētiski, esam kādus 50km no tās.

Sierra Nevada ir “pilna servisa” slēpošanas kūrorts: n-tās trases, izklaides, viesnīcas, pub’i.

?????????????

Lai kalnos kāpšana nebūtu tik garlaicīga, treneris piedāvāja taisīt izklupiena soļus ~30% slīpumā.

?????????????

No tāluma šis objekts izskatījās nīkulīgs. Patiesos izmērus redzat bildē. Notiek sazināšanās ar mazajiem zaļajiem cilvēciņiem.

?????????????

Šis bija lūzuma punkts – lai sasniegtu 3000m augstumu, taisnākais ceļš bija kāpšana pa vienu no trasēm. Bezcerības sajūta, kā citreiz sacensībās, kad šķiet – tālāk vairs nav iespējams. Uber- galvas un rakstura treniņš.

?????????????

Beidzot esam sasnieguši mērķi!

?????????????

No brokastīm līdzpaņemtā prosciutto maize garšoja īpaši labi. Kalnos laicīga šķidruma un ogļhidrātu uzņemšana ir kritiska – bezskābekļa klātbūtnē ķermenis patērē ievērojami vairāk.

recovery

Atjaunošanās procedūras pēc smagas dienas. Re, spāņi arī mīl triatlonu. Ironman sacensību pārraide – un vakars ar plusiņu :-) No rītdienas jau sāksies nopietni spēka treniņi gan baseinā, gan skriešanā un sporta zālē. Ķermenis apstākļiem ir pielāgojies, tagad “Vollgas“!