TOP 10 eksotiskākie triatloni pasaulē

Kanādas mājas lapā ‘Triathlon Magazine Canada’ ir apkopotas pasaules TOP 10 eksotiskākās vietas triatlona sacensībām. Apskatīsim tās!

10. Indijas Okeāna triatlons
Tiem, kas sacensības grib apvienot ar eksotiskām brīvdienām, vulkāniskās izcelsmes Maurīciju sala ir lieliska izvēle. Sacensību distance ir nestandarta: 1.8km peldēšana + 55km velo + 12km skriešana. Šīs sacensības varētu būt lielisks treniņ-starts, kā iesildīšanās garo distanču atlētiem vai jaunākiem triatlētiem. Peldēšanas posmā, ir iespēja vērot košas zivis, bet velo un skriešanas posmos baudīt vienus no skaistākajiem pasaules kalniem.

9. Wildflower triatlons
Wildflower triatlons, zināms arī kā ‘The Woodstock of Triathlons’, ir viens no senākajiem un populārākajiem, tā festivālam līdzīgās atmosfēras dēļ. Tajā ir iespējamas piedalīties dažādās distancēs, tādējādi padarot šīs sacensības pieejamākas dažādiem sportistu sagatavotības līmeņiem. Vispopulārākās distances ir ½ Ironman un Olimpiskais triatlons, bet tajā ir iespējams izvēlēties arī Kalnu Velosipēdu triatlonu, kur distances kopējais garums ir 19.3km. Daudzi sacensību dalībnieki izvēlas dzīvot nometnēs, lai apkārt esošos skaistos mežus izmantotu nelieliem pārgājieniem un atpūtai.

8. Dubajas Tuksneša triatlons
ThinkstockPhotos-465134368Dubajas Tuksneša triatlona eksotika ir tā, ka tradicionālās peldēšanas vietā sacensību dalībniekiem ir jājāj zirga mugurā, un disciplīnu secība ir samainīta. Sākumā ir 5km skriešana, tad seko 50km velo posms , bet beigās ir 40km jāšanas posms. Šīs sacensības aizsākās 2014.gadā, un tajās piedalījās gandrīz 400 atlēti gan individuālos, gan komandu startos. Šīs patiesi multikulturālās sacensības ir īpašas ar to, ka tajās ir tradicionālais Emirātu jāšanas sports, kā arī apvieno sportistus no daudz un dažādiem sporta veidiem.

7. Maceio Izaicinājums
Šīs Brazīlijas sacensība norisinās Pajucara pludmalē, kas ir viena no skaistākajām Latīņamerikā. Šīs sacensības pievilina daudz starptautiskus atlētus ne tika tāpēc, ka šī vieta ir lieliska ģimenes brīvdienām, bet arī tāpēc, ka trase ir ātra un līdzena. Sacensības norisinās Brazīlijas ziemas beigās, Augustā, jo šajā laikā ūdens ir mierīgs, bet gaisa temperatūra nav pārāk augsta – optimāla sacensību dienas apstākļiem. Šīs sacensības ir daļa no ‘Challenge’ sērijas sacensībām. Tās ir ļoti labi organizētas un piesaista daudz atlētus no visas pasaules.

6. Napean triatlons
Austrālijas vecākās triatlonas sacensības, kas aizsākās 1982.gadā, un kopš tā laika ir uzņēmušas tūkstošiem sportistu no visas pasaules. Sacensības aizsāka grupiņa triatlētu-entuziastu, kas, pēc Havaju Ironman sacensību noskatīšanās, nolēma sarīkot pirmās triatlona sacensības Rietumu Sidnejā. Kopš tā laika sacensības ir kļuvušas par triatlona nedēļas nogali, piedāvājot distances gan iesācējiem, gan arī tradicionālo distanci. Sacensības norisinās Sidnejas Starptautiskajā Regates Centrā – vietā, kur norisinājās airēšanas un smaiļošanas sacensības 2000.gada Olimpiskajās spēlēs. 1km peldēšana notiek centra ezerā, bet 30km garais velo posms un 10km skriešanas posms ir ātri un līdzeni, ideāli, lai sasniegtu personīgo rekordu.

5. Himalayan Rush triatlons
Nepāla ir pazīstama ar savu mīlestību pret dažādiem āra sporta veidiem, tāpēc šis triatlons dod atlētiem patiesu nepāliešu pieredzi, peldot skaistiem dabas skatiem ieskautajā Begnas ezerā, braucot pa galvu reibinošajiem Himalaju kalniem un skrienot izaicinošos stāvumos. Sacensības aizsākās 2012.gadā un ir kļuvušas par vienām no populārākajām dienvidaustrumu Āzijā. Tās ir tik izaicinošas, cik skaistas, tāpēc tie sportisti, kuriem patīk izaicinājumi, šīs sacensības noteikti jāiekļauj savā kalendārā. Pavisam nesen tās sāka sadarboties ar Nepālas Triatlona asociāciju, cerot iedvesmot vietējos iedzīvotājus pievērsties veselīgākam dzīves veidam, kā arī kļūt par pasaules līmeņa triatlona notikumu.

4. St Andrews Izaicinājums
ThinkstockPhotos-179082138Šīs Kanādas sacensības norisinās jūlijā, kopš 2014.gada. Tās ir vienas no labākajām triatlona sacensībām Kanādā, jo ceļojumu pa tādām skaistām vietām kā St Andrews-by-the-bay pilsētu un Fandi līci, apvieno ar izaicinošu distanci, kas ir daudzo treniņu mēnešu gatavošanās vērta. Galvenais notikums ir ½ Ironman distances sacensības, kur riteņbraukšanas un skriešanas posmi dos īstenu kanādiešu pieredzi, ejot caur galvenajām vēsturiskajām vietām un Kingsbrae Dārziem. Nedēļas nogalē notiek arī Sprinta triatlons un dažādas īsākas skriešanas sacensības, lai dažāda līmeņa atlēti varētu piedalīties šajās neaizmirstamajās nedēļas nogales sacensībās.

3. Laguna Pukhet triatlons
Tropisks galamērķis, kur gadu gaitā uzņemts ārkārtīgi daudz triatlona leģendu. Šīs sacensībām ir jābūt katra triatlēta paveicamo darbu sarakstā. Peldēšanas posms sacensību sākumā ir zināma kā atsvaidzinošs un viegls, pirms izaicinošajiem velo un skriešanas posmiem pa kalniem. Braucējiem būs iespēja izbaudīt nelielās pilsētiņas, skaistos Taizemes laukus un šaurās pilsētu alejas. Skriešana ir grūta, bet distances beigās tiek saņemti sveicieni no ziloņa. Šajās sacensībās ir arī stafešu starti, tāpēc sacensība pievilina daudz vecuma grupu sportistus no visas pasaules.

2. Enduroman – Arch to Arc
Šīs sacensības izaicina ‘iron’ distanci līdz pat galējībām, spiežot atlētus paveikt 483km garo, nepārtraukto sacensību ceļu, kas ved no Londonas Marmora Arkas līdz pat Triumfa Arkai Parīzē. Sacensības sākas ar 140km garu skrējienu no arkas Londonā līdz Doveras krastam, no kurienes atlēti peld pāri Angļu kanālam, kas jau pats par sevi ir grūts. Pēdējais posms, riteņbraukšana, ir izaicinošs 291km garš pārbrauciens no Kalē līdz arkai Parīzē. Šīs sacensības ir nopietns pasākums ultra-distanču atlētiem un noteikti būs kā galīgs mērķis daudziem ambicioziem triatlētiem.

1. Norseman
ThinkstockPhotos-160058937Šīs sacensības no visām pārējām triatlona un ultra-sacensībām atšķir viena īpatnība. Tās ir pilnībā paš-atbalstāmas un minimālas, ar to domājot, ka atlētiem pašiem ir jābūt gataviem uz visu, kopā ar komandu, ko paši arī izveidojuši. Sacensības tiek uzskatītas kā ‘Maksimālākais triatlons pasaulē’ un notiek pašā skaistākajā Norvēģijas reģionā. Tās sākas ar peldēšanu fjordā, pēc kā seko velo un skriešanas posmi ar kopējo kāpumu 5000km. Finišētāji finišā saņem vienkāršu T-kreklu, kas atspoguļo šīs ekstremālās sacensības atkailinošo dabu un raksturu.

Vai nav vilinoši!?

One thought on “TOP 10 eksotiskākie triatloni pasaulē

  1. Ir vēl visādi brīnumi ,kā Embruman un ja kādam ir linki saglabāti par šiem startiem varat te iemest paskatīsimies un publicēsim;)))

Comments are closed.