Triathlon Sierakow 2015 rezultāti

Maija izskaņa ir bijusi pilna ar dažādiem sporta notikumiem, kuros ir piedalījušies arī mūsu ironman.lv sportisti. Nedēļas galvenais notikums bija Serakovas triatlons, kas norisinājās Polijā, un tajā, ½ Ironman distancē, komandu pārstāvēja 3 dalībnieki: Didzis Piļāns, Jevgēnijs Sergējevs un Igors Gucanovičs.

Visi trīs mūsu sportisti distanci (1.9 km peldēšana + 90 km riteņbraukšana + 21.1 km skriešana) veica zem 5 stundām. Starp ½ Ironman distancē finišējušajiem 667 dalībniekiem, Jevgēnijs savā pirmajā ½ Ironman 70.3 triatlonā, ar rezultātu 4h53min00s, ierindojās 112.vietā (26. vieta vecuma grupā). Arī Didzim šis bija pirmais ½ Ironman 70.3 triatlons, kuru viņš veica 4h38min58s, ierindojoties 55.vietā un iegūstot augsto 11. vietu vecuma grupā. Savukārt Igoram, kurš kopvērtējumā izcnīja 27.vietu, bet savā vecuma grupā palika 5.vietā, distances laiks 4h28min24h bija divas minūtes par daudz, lai viņš kāptu uz goda pjedestāla.

image

Ironman.lv komanda. No kreisās: Igors, Didzis, Serakovas Triatlona koka stabs un Jevgēnijs

Skaidrs, ka konkurence bija sīva, jo, lai arī Polija ir tikai 5 reizes lielāka par Latviju, toties iedzīvotāju skaits ir teju 20 reizes lielāks! Un to uzreiz varot redzāt gan pēc triatlona dalībnieku skaita, gan arī pēc augstajiem rezultātiem un pirmajām vietām. Organizētības līmenis šajās sacensībās esot biji ļoti augsts un, neskatoties uz to, ka poļu valoda bija dominējošā, puišiem veinmēr esot paveicies atrast kādu, kas visu paskaidrotu angļu valodā.

Pēc starta Didzis atzinās, ka tas viņam esot bijis tikai 2. triatlons dzīvē, pie tam – pirmais ½ IM! Par peldēšanas posmu Didzis saka: “Pats uztraukumā nepamanīju, bet visi saka, ka ūdens bija ļoti auksts. Pirmajos pārsimt metros vajadzēja pacīnīties ar sevi, lai atrastu savu ritmu, nomierinātos un distanci varētu pieveikt savā tempā. Attālums no peldēšanas finiša līdz transfera zonai ir ne tikai garš, bet iekļauj sevī arī stāvu kalnu, kuru liela daļa dalībnieku pieveic nevis skrienot, bet ejot.”

Riteņbraukšanas posmā lielākais pārsteigums ir bijis tieši kvalitatīvais asfalta segums. “Distance veidota 4 apļos un satiksme ir pilnībā slēgta. Trase “latvietim parastajam” ir salīdzinoši pauguraina, un bija pāris kalni, kur priekšā pat bija ‘jānomet’ mazais zobrats. Laiks bija vējains, kas trasi padarīja vēl sarežģītāku. Garmin rāda, ka max ātrums trasē bija 62 km/h. Traucoties tādā ātrumā no kalna ar disku, sānvējš sagādāja pat ļoti neomulīgas sajūtas.” atklāja Didzis.

image (3)

Tapat kā iepriekšējos gados, arī šogad lielākie komentāri un ‘sajūsma’ ir par sarežģīto skriešanas posmu, kas varētu kļūt arī par Serakovas triatlona vizītkarti. Didzis saka, ka “tas noteikti nav Lattelekom Rīgas maratons un tiem, kas tur [Serakovā] nav bijuši, ir ļoti grūti iedomāties. Reāli – tas ir kross pa priežu mežu takām, saules izkaltētiem, smilšainiem cirsmu ceļiem, koku saknēm, salīdzinoši straujiem kāpumiem un kritumiem. Diemžēl man, praktiski jau pirmajā kilometrā, kāju sarāva krampji un tas neļāva uzrādīt labākus rezultātus. No sākuma domāju, ka skriešu lēnāk, bet nevarēju. Tad domāju, ka iešu, bet arī paiet nevarēju. Reāli – vairākas minūtes vienkārši stāvēju un gaidīju, kad atlaidīs. Tas nenotika, tāpēc visu pusmaratonu noskrēju ar sāpošu kāju tempā, kurā sāpju slieksnis bija izturams. Ir viela pārdomām, bet visticamāk krampjus veicināja ledainais ezera ūdens kombinācijā ar mazo pieredzi uz triatlona velosipēda. Kā jau minēju, trase bija salīdzinoši kalnaina un braucot kalnos uz TT velosipēda tomēr strādā citas muskuļu grupas, kuras ir jātrenē braucot ar guļstūri.”

“Neskatoties uz grūtībām skriešanas segmentā ar visu esmu ļoti apmierināts, jo brauciena galvenais mērķis bija uzkrāt pieredzi pirms starta LČ, kas notiks Valgā jau pēc 3 nedēļām.” Atklāja Didzis. Daudz esot palīdzējis arī tas, ka brauciens bijis kopā ar Igoru, kurš ar triatlonu nodarbojas jau vairākus gadus. Pavadot vairākas dienas kopā, tieši informācijas apmaiņa, daudzi vērtīgie padomi un ieteikumi par triatlonu un ar to saistītajām niansēm, ir bijusi daļa no kopējās pieredzes un pasākuma.

image (2)

Vai Igors uz Serakovu brauks arī nākamgad?

Arī Igoram ir spilgtas atmiņas no viņa starta: “Starts bija organizēts 4 viļņos (starta grupās),  katram vilnim bija sava peldcepurītes krāsa, kā arī numuri bija attiecīgajās krāsās (Didzim ar Jevgeniju sarkanā krāsa grupa M35, man zaļā krāsā grupa M40). Arī man viss pagāja labi, ūdens gan bija ledains un, diemžēl, biju trešajā starta vilnī, tāpēc trāpīju tieši iepriekšējo starta grupu atpalicēju “sastrēgumā”. Izejot no ūdens ārā, mani atbalstītāji (mamma un vecākā meita), kā arī poļu līdzjutēji, man kliedza, ka esmu 4-tais savā grupā. Jau pirmajā riteņbraukšanas aplī panācu divus savus konkurentus, bet nākamajos apļos viss jau bija sajucis. Velo segments Serakovā tiešām ir ļoti labs un ātrs, bet šoreiz visu sarežģīja vējš! Neskatoties uz dabas untumiem, velo pabeidzu ar laiku 2h16mim, kas līdz šim ir mans PB!”

“Skriešanā mana mamma paziņoja, ka esmu 4-tais, bet 3-ais ir kādas 15sec priekšā. Saņēmos un jau pec 2km biju 3-ais. Diemžēl vairs nespēju kāpināt tempu un distancē jau pat domāju, ka esmu kads 6-ais vai pat 7-ais, bet rezultātā finiša taisni šķērsoju 5-tajā vietā. Laiks 1h36min šinī skriešanas posmā, man šķiet, ir ļoti Ok!” Priecīgi apgalvo Igors.

Igors šajā Serakovas triatlonā ir piedalījies visus gadus, tāpēc mēs viņu neoficiāli varētu nodēvēt arī par ‘Serakovas triatlona vēstnesi’. Kā piebilst pats Igors: “Pēc šāda fakta un apgalvojuma, ir viela pārdomām, vai braukt nākamgad!”

Igors saka lielu paldies treneriem par sagatavošanu, jo savu rezultātu viņš ir uzlabojis par veselām 10min! Tāpat arī – liels paldies ģimenei par atbalstu trasē un mājās! “Sezona turpinās, tāpēc turam īkšķus par mūsu komandas pārstāvjiem!” Aicina Igors.

Ironman.lv komanda

Ironman.lv komanda – īsti dzelzs vīri!

Jāpiebilst, komanda mājās atgriezās arī ar medaļu no goda pjedestāla, jo Igora vecākā meita Laura startēja bernu distancē duatlonā (2.4km riteņbraukšana + 0.6km skriešana), kur izcīnīja godpilno 3.vietu!

Untitled2

Igora meita Laura uz goda pjedestāla, godpilnajā trešajā vietā.

Iepriekšējā dienā Latviju ¼ IM distancē pārstāvēja Monika Lemese no kluba LSC/Tripower.lv, ar rezultātu 3h00min53s izcīnot augsto 3. vietu savā vecuma grupā. Šajās sacensībās piedalīties plānoja arī Deniss Gorba no kluba LSC/Tripower.lv, taču traumas dēļ šīs sacensības nācās izlaist.

Rezultātus no Serakovas triatlona var apskatīt te: 1/2 IRONMAN REZULTĀTI un 1/4 IRONMAN REZULTĀTI

One thought on “Triathlon Sierakow 2015 rezultāti

  1. Pingback: Kur pasaulē 2015.gadā ir bijusi Ironman.lv komanda? | Ironman.lv

Comments are closed.