Triatlonistiem IR jāprot peldēt

Biedrība ‘Aquatica Jūrmala’ 1.augustā rīkoja peldējumu ‘Lielupes izaicinājums’ (Open swim). Dalībniekiem bija iespēja izvēlēties pārbaudīt savus spēkus trīs dažādās distancēs: 100m peldējums pašiem mazākajiem – bērniem, 450m tautas klasei un 3800m sporta klasei.

Peldēšana notika Lielupē, vienā aplī – tā, ka tālāko boju no starta nebija iespējams saskatīt. Kā nekā – vienā virzienā ir jāpeld gandrīz 2km! Ūdens temperatūra šajā dienā bija patīkami komfortabla. Visnepatīkamāk bijis līdzjutējiem, kam krastā bija jācīnās ar diezgan stipru un aukstu vēju.

Igors gatavs startam.

Igors gatavs startam.

Šajās sacensībā piedalījās arī Igors Gucanovičs, 3800m garajā distancē izcīnot 4. vietu kopvērtējumā un otro vietu savā grupā, ar rezultātu 53min02s. Igors: “Peldējums bija interesants ar to, ka 3800m pilnīgi atbilst Ironman distances peldēšanas segmentam. Daudzi varēja izbaudīt, ko nozīmē nopeldēt šos 3800m un pēc tam lēkt virsū uz riteņa, lai nobrauktu 180km, un vēl pēc tam pieveikt maratonu – 42,1km. Man pašam bija interesanti pārbaudīt, ar kādu laiku varu nopeldēt šādu distanci.”

Lai arī varējis pacīnīties arī par 3. vietu kopvērtējumā, Igors ar rezultātu ir apmierināts: “Ķermenis tomēr vēl bija saguris pēc 1/2 Ironman distances, kas tika pieveikta tikai 6 dienas iepriekš.”

Pēc peldējuma dalībniekiem bija iespēja sasildīties pirtiņā un sagaidīt apbalvošanu.

 Nedēļu pirms tam, 26.jūlijā, norisinājās vēl vienas Atklāto ūdeņu peldēšanas sacensības “Ciecernieks”, ko Cieceres ezerā rīkoja biedrība “Akva Vitamīns”.

Te dalībieki varēja mēroties spēkiem 100m, 400m un 2500m distancēs, kur garākās distance peldējums notika apkārt Ozolsalai.

Starts 2500m distancei - peldējums apkārt Ozolsalai Cieceres ezerā. Foto: Gunārs Timermanis

Starts 2500m distancei – peldējums apkārt Ozolsalai Cieceres ezerā. Foto: Gunārs Timermanis

Šajās sacensībās, garākajā distancē, piedalījās arī Baiba Niparte, savā vecuma grupā izcīnot 1.vietu ar rezultātu 41min19s. “Nemaz nezināju, ka varu tik ātri nopeldēt! Sāku tempā, kurā jutos ļoti ērti, lai vispār varētu nopeldēt līdz galam. Pirmajos 500m visu laiku kaut kā vilka uz kreiso pusi, aizpeldot prom no visa pārējā peldētāju bara. To nepārtraukti nācās koriģēt, bet vienmērīgu ritmu noturēju! Kad finišēju, pirmā doma bija – hmm… laikam varēju arī nedaudz ātrāk, jo, pēc sajūtām, rezerves pietika.”

Neliels video no sacensībām.