Ziemas treniņi gatavojoties Abu Dabi triatlonam

Romāns un Māris, gatavojoties dalībai Abu Dabi triatlonā, kas 12.martā norisināsies Apvienotājos Arābu Emirātos, sākuši ziemas velo treniņus ar speciāli šim nolūkam komplektētu riteni.

“Vēlamies saprast vai ziemas apstākļos iespējams sagatavoties sacensībām labā līmenī”, skaidro Romāns, uzsverot, ka neiet runa par finiša sasniegšanu, bet tiešām augstvērtīga rezultāta uzstādīšanu.

Ziemas velo treniņi

Tā kā līdz sacensībām Abu Dabi atlikuši vairs tikai divi mēneši, treniņu procesā ļoti svarīgi sākt riteņbraukšanas treniņus un šim nolūkam speciāli nokomplektēts ritenis braukšanai ziemas apstākļos ar platām riepām, dubļu aizsargiem un guļstūri.

Lielākā daļa Latvijas amatieru ziemas periodā pārtrauc treniņus dažos sporta veidos un izvēlās, piemēram, slēpot. Ironman.lv komandas dalībnieki šoziem slēpes atstāja skapī un turpināja gatavoties nākamajai sezonai ierastajā ritmā – baseins, skriešana, riteņbraukšana dzelži.

Abu Dabi kā pārbaude

Gatavošanos 2011.gada sezonai lielākā daļa komandas sāka jau novembrī, Romāns kopš tā laika treniņos aizvadījis jau 280 stundas. Abu Dabi triatlonam starts tiks dots 12.martā un garākajā distancē 3 – 200 – 20 km Ironman.lv triatlona komandu pārstāvēs Māris un Romāns.

Dalībai Abu Dabi pieteikušies vairāki augsta līmeņa profesionāļi – Rasmus Henning, Faris Al Sultan, Eneko Llanos, Luke McKenzie, Dirk Borkel un citi. Vairāk informācijas par Abu Dabi triatlonu sacensību mājaslapā.

Romāns norāda, ka sacensības gada sākumā ir laba pārbaude fiziskajai sagatavotībai, kas ļauj atklāt treniņu procesā pieļautās kļūdas un labot tās pirms svarīgākajiem sezonas startiem un šāda iespēja šoreiz būs arī diviem Ironman.lv sportistiem.

Svarīgākais starts 10.jūljiā

Ironman.lv triatlonistu galvenie 2011.gada sezonas starti būs 10.jūlijā, kad pieci sportisti Vācijā startēs Challenge Roth sacensībās Ironman triatlona distancē, bet Rinals un Mārcis startēs Ironman Switzerland, Cīrihē. Neskatoties uz to, ka dažiem šīs būs pirmās sacensības Ironman distancē, individuālie mērķi šajās sacensībās uzstādīti ļoti augsti.